Windows

Windows 10 Klasik Denetim Masası’nı açma

Bu kısa yazı, öğrencilere ve yeni kullanıcılara (eski) klasik Windows 10 kontrol panelinin nasıl açılacağını gösterir. Haberleri takip ediyorsanız, Ekim 2020 Güncellemesi (20H2) sürümünden itibaren klasik sistem kontrol panelinin Windows 10’da gizlendiğini zaten duymuş olmalısınız.

Bu güncellemeyle birlikte yayınlanan birçok yeni özellik vardı ve klasik kontrol panelinin kaldırılması bu sürüme eklenen birçok değişiklikten biriydi.

Öğrenmeye başlamak için bir bilgisayar arayan bir öğrenci veya yeni bir kullanıcıysanız, başlamak için en kolay yer Windows 10’dur. Windows 10, Windows’un bir parçası olarak Microsoft tarafından geliştirilen ve yayınlanan kişisel bilgisayarlar için en son işletim sistemi sürümüdür. NT ailesi.

Windows 10, piyasaya sürülmesinden yıllar sonra en iyi işletim sistemlerinden biri haline geldi ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Klasik Kontrol Paneline Erişim

Eski veya klasik kontrol paneline kolay bağlantı düğmesi yoktur. Normal görünümden gizlenmiştir. Ancak, oraya ulaşmak için çalıştırabileceğiniz gizli bir komut vardır. Şimdiye kadar gördüğüm tek çözüm bu.

Eski kontrol paneline gitmek için, çalıştır iletişim kutusunu açmak üzere klavyenizdeki Windows + R tuşlarına basmanız yeterlidir.

Çalıştır komut uygulamasını bulmak için Çalıştır’ı başlatabilir ve arayabilirsiniz.

Komut kutusu açıldığında, aşağıdaki komutları kutuya yazmanız yeterlidir. Ardından eski kontrol panelini açmak için Enter tuşuna basın.

explorer.exe shell:::{BB06C0E4-D293-4f75-8A90-CB05B6477EEE}

Yukarıdaki komutu kutuya yazın ve Enter tuşuna basın.

Bu, aşağıda gösterildiği gibi klasik kontrol panelini açmalıdır:

Bu kadar!

5 1 vote
Article Rating
İlgili Yazı :  Windows 10 Mayıs Güncellemesi İle Minimum 32 GB Depolama İstiyor.
Kaynak
https://websiteforstudents.com/open-windows-10-classic-control-panel/
Etiketler

agah

Herkesin tek hakkı var.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı