Windows

Windows 10 KB4535996 Güncelleme Sorunları: Çökmeler, Yavaşlamalar, Ses, Diğer

Windows 10 KB4535996 toplu güncelleştirmesinin yayımlanmasından bu yana, Windows kullanıcıları önyükleme sorunları, çökmeler, performans sorunları, ses sorunları ve geliştirici araçları da dahil olmak üzere çok sayıda sorun bildirmektedir.

İsteğe bağlı Windows 10 KB4535996 toplu güncelleştirmesi 27 Şubat 2020’de yayımlandı ve bazı Windows Arama sorunlarını giderirken, güncelleştirmeyi yükleyen kullanıcılar için başka sorunlar da getirdi.

Ne yazık ki, Windows 10, 900 milyondan fazla PC’ye yüklendiğinde, Windows önyükleme yapmıyor, ekran titriyor, Cortana bozuldu veya artık program başlatamıyor gibi yeni bir güncelleme yüklerken bazı kullanıcılar için her zaman sorun olacak.

Bazıları için, bu sorunlar bilgisayarda daha yeni sürücüler veya yazılımlar güncellenerek çözülebilir.

27 Şubat’ta yayımlanan KB4535996 seçenek güncelleştirmesini yükledikten sonra Windows 10 kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın sorunlar aşağıdadır.
Önyükleme sorunları ve kilitleniyor

BleepingComputer’ın KB4535996 güncelleştirmesini yüklediği iki makinede, Windows 10’u yeniden başlattıktan sonra giriş ekranı gösterilmeden önce belirgin bir yavaşlama var.

Güncellemeden önce, Windows 10’un önyüklemesi hızlıydı ve doğrudan kilit ekranına girecekti. Şimdi, Windows 10’un oturum açma istemini görüntülemeden önce siyah bir ekran gösterdiği birkaç saniye gecikme var.

“İlk indirme ve yükleme bilgisayarım 5 – 10 dakika boyunca% 100 asılı. Daha sonra yeniden başlatıldıktan sonra karşılama ekranında asılı. WinRE’de başlangıç kurtarma çalıştırarak PC kurtardı, güncellemeyi kaldırdı. Tekrar yüklemeye çalıştım Her iki denemeden sonra sfc / scannow çalıştırdım, birkaç şey buldum ve tamir ettim. ”

Girişte mavi ekran çöküyor

Bir kurumsal kullanıcı, Microsoft forumlarında, KB4535996 toplu güncelleştirmesini yükledikten sonra kuruluşlarındaki yaklaşık 200 bilgisayarın giriş ekranında mavi ekranlarla çökeceğini bildirdi.

“Bu sorunu yaklaşık 200 makineyle görmek. Güncellemenin kaldırılması temiz bir şekilde çıkmıyor ve ilk açılışta kilitlenmeye devam ediyor.”

Bunun başka bir yerde böyle bir rapor görmediğimden, kuruluşlarında yüklü yazılımlarla ilgili bir aykırı veya bir şey olabileceği belirtilmelidir.

İlgili Yazı :  İSCSI SAN Depolama için MPIO'yu Kurma ve Yapılandırma


Performans sorunları

Okuyucularımızdan biri bu hafta, KB4535996 güncellemesini yükledikten sonra sistemlerinde performans sorunları olduğunu ve güncellemeyi kaldırdıktan sonra tekrar düzgün çalıştığını belirten bir ipucu gönderdi.

“Mart 2020 – Windows 10 Home 64 bit’in yüklü Microsoft toplu güncelleştirmesi KB4535996 – ciddi makine yavaşlamasına, uygulama ve web sitesi yükleme gecikmelerine neden oldu. Yüklü olmayan güncelleme ve sorun ortadan kalktı.”

Ses ve ses donanımı sorunları

KB4535996 güncelleştirmesini yükledikten sonra, kullanıcılar Windows 10’daki sesin artık çalışmadığını bildiriyor [1, 2, 3].

Bir kullanıcı, sorunlarının artık Windows 10 tarafından algılanmayan Sound Blaster USB cihazlarıyla ilgili olduğunu belirtti.

“Bu güncellemeden sonra Sound Blaster USB Ses kartlarım çalışmayı durdurdu, Aygıt Yöneticisi’nde bile görünmezlerdi, ancak güncellemeden önce düzgün bir şekilde bağlandılar ve çalıştılar.”

Microsoft Visual Studio signtool.exe çalışmıyor

KB4535996 yayımlandığından beri, Visual Studio kod imzalama aracı signtool.exe hakkında artık çalışmayan çok sayıda rapor aldık.

Signtool.exe, programın belirli bir yayımcıdan geldiğini ve değiştirilmediğini belirtmek için kod imzalama sertifikası olan bir yürütülebilir dosyayı dijital olarak imzalamanızı sağlayan bir programdır.

KB4535996 yüklendikten sonra, kullanıcılar aracı kullandıklarında -1073741502 hata kodu oluşturduğunu bildiriyorlar.

Windows geliştiricisi Rafael Rivera’ya göre, bu hata WTLogConfigCiScriptEvent wldp.dll’den kaldırılıyor.

Rafael Tweet

Microsoft, sorunun farkında olduklarını ve Mart ayı ortasında yayınlanacak bir çözüm üzerinde çalıştıklarını belirtti.

“Windows 10, sürüm 1903 veya Windows 10, sürüm 1909 (KB4535996) için en son isteğe bağlı güncelleştirmeyi yükledikten sonra signtool.exe ile ilgili sorunların farkındayız. Signtool.exe ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız veya kaldıysanız, kaldırabilirsiniz KB4535996 numaralı isteğe bağlı güncelleştirme. Bir çözüm üzerinde çalışıyoruz ve Mart ayının ortasında bir çözüm bulunacağını tahmin ediyoruz. ”

5 1 vote
Article Rating
Kaynak
https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-kb4535996-update-issues-crashes-slowdowns-audio-more/
Etiketler

agah

Herkesin tek hakkı var.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı