Oyun

Red Dead Redemption 2 AMD GPU’larda Linux’ta Daha Hızlı

FlightlessMango, Red Dead Redemption 2’de Linux ve Windows performansı arasında ilginç bir karşılaştırmalı video paylaştı. Bulgularına göre, bu oyun AMD donanımında Linux’ta daha hızlı çalışıyor gibi görünüyor.

FlightlessMango, 3200 MHz’de çalışan 16 GB RAM ve AMD Radeon Vega 56 GPU ile Intel Core i7 8700k kullandı. FlightlessMango ayrıca Mesa-git 20.2.0, amdvlk-2020.Q2.4-1 ve amdgpu-pro-20.10 sürücülerini kullandı. Windows için AMD Radeon Adrenalin 20.5.1 sürücüsünü kullandı.

Gördüğümüz gibi, Linux oyun test aracı Windows 10’dan daha iyi performans gösterdi. 1080p’de, test ortalama bir kare hızında saniyede 3-5 kare hızıyla Linux’ta daha hızlıydı.

Ancak, oyun NVIDIA donanımında daha yavaş çalışıyor gibi görünüyor. Bu sonuçlara göre, NVIDIA GPU’larda Linux’ta Red Dead Redemption 2 saniyede yaklaşık 5-6 kare daha yavaş.

Linux’ta diğer oyunların hem AMD hem de NVIDIA GPU’larda daha yavaş çalıştığını unutmayın. Red Dead Redemption 2’nin belirli senaryolarda Linux’ta daha hızlı çalışması, bu işletim sisteminin oyunlar için Windows’tan daha iyi olduğu anlamına gelmez. Ancak, bu ilginç bir gözlemdir ve durumun gelecekte düzelip düzelmediğini görmek ilginç olacaktır.

5 2 votes
Article Rating
İlgili Yazı :  Call of Duty Modern Warfare 2 Remaster yarın başlıyor
Kaynak
https://www.playground.ru/red_dead_redemption_2/news/red_dead_redemption_2_rabotaet_bystree_v_linux_na_graficheskih_protsessorah_amd-724723
Etiketler

agah

Herkesin tek hakkı var.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı