Mobil

Korona (Corona) Apple’da vurdu! Mağazaları 27 Mart’a kadar kapanıyor

Apple CEO’su Tim Cook, Cumartesi sabahı erken saatlerinde Apple’ın dünya çapında Korona (corona) virus COVID-19’a verdiği yanıtla ilgili ayrıntılı bir açıklama yaptı. Atılan adımlar arasında şirketin dünya çapındaki perakende mağazalarını 27 Mart’a kadar kapatacağı yönünde haberler yer alıyor. Bunun tek istisnası, şirketin dün 2 Şubat’ta kapanmış mağazaları yeniden açtığı Hong Kong, Makao ve Tayvan’ı içeren Büyük Çin’dir. Pandemi nedeniyle İtalya ve İspanya’da zaten kapalı olan dükkanlar kapalı kalacaktır.

Cuma sabahı Apple, bahar WWDC geliştirici etkinliğinin sadece çevrimiçi olacağını duyurdu ve Cook, “Tüm ofislerimizde, Büyük Çin dışında dünya çapında esnek çalışma düzenlemelerine geçiyoruz” dedi. Etkilenen çalışanlar için, “Saatlik çalışanlarımızın tümü, her zamanki operasyonlar gibi işlerle uyumlu olarak ödeme almaya devam edecektir. İzin politikalarımızı, Korona (corona) virüs COVID-19 tarafından yaratılan kişisel veya aile sağlığı koşullarına uyacak şekilde genişlettik – bir hastalıktan kurtulma, bakım Sevilen bir hasta için, okul kapatmaları nedeniyle zorunlu karantinaya alma veya çocuk bakımı sorunları ile ilgilenmeleri gerektiğini söyledi.”

In our workplaces and communities, we must do all we can to prevent the spread of COVID-19. Apple will be temporarily closing all stores outside of Greater China until March 27 and committing $15M to help with worldwide recovery. https://t.co/ArdMA43cFJ— Tim Cook (@tim_cook) March 14, 2020

Şirketin neden sert adımlar atacağı konusunda Cook, başlangıçta Çin’de korona (corona)virüs olarak öğrenilen dersleri gösterdi. “Bu derslerden biri, virüsün bulaşma riskini en aza indirmenin en etkili yolunun yoğunluğu azaltmak ve sosyal mesafeyi en üst düzeye çıkarmaktır. Başka yerlerde yeni enfeksiyon oranları artmaya devam ettikçe, ekip üyelerimizi korumak için ek adımlar atıyoruz. ve müşteriler. “

Apple News uygulamasında şirket, güvenilir satış noktalarından gelen bilgiler için özel bir bölüm oluşturuyor ve Cook, mağazalar kapalı durumdayken servis ve destek için Apple web sitesini kullanması gerektiğini söyledi.

vote
Article Rating
İlgili Yazı :  Dr. Mehmet Öz’den Covid-19 Korona (Corona) Virüsü korunma planı
Kaynak
https://www.engadget.com/2020/03/14/apple-store-closing-coronavirus/
Etiketler

agah

Herkesin tek hakkı var.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı