Genel

Bill Gates’in 2019’da En Beğenilen 5 Kitabı

Her Aralık ayında Bill Gates, okuduğu tüm kitaplar da dahil olmak üzere geçen yılın başarılarını değerlendirmeyi sever. Bu tatil geleneğine uygun olarak, dünyanın en zengin ikinci kişisi, 2019 için ilk beş seçimlerini kişisel blog olan GatesNotes‘da yayınladı.

Milyarder kitap kurdu “Bu yıl normalden biraz daha fazla kurgu aldım” diye yazdı. “Bilinçli bir karar değildi, ama başka bir dünyayı keşfetmeme izin veren hikayelere kapılmış gibiydim.” Son beşte sadece bir roman var ama halk sağlığından Amerikan tarihine kadar olan konular (“her şey” hakkında bir kitap dahil) ).

Bizi daha iyi uyuyanlar, daha iyi ebeveynler ve en önemlisi daha iyi okuyucular yapacak seçimler şunlardır:

An American Marriage (Amerikan Evliliği), Tayari Jones. Amerikan Güney’de geçen bu roman, hapsetme ve ilişkileri üzerindeki etkileriyle ilgilenen siyah bir çiftin derinden hareketli hikayesini anlatıyor. Düşünce uyandıran bir şey arayan okuyucular için Gates, “ağır konuya rağmen kendinizi bulabileceğinizi” vaat ediyor.

An American Marriage by Tayari Jones

These Truths Jill Lepore tarafından. Amerika Birleşik Devletleri’nin bu 800 sayfalık tarihi Gates tarafından “şimdiye kadar okuduğum Amerikan hikayesinin en dürüst ve sınırsız açıklaması” olarak tanımlanıyor. Lepore, türdeki diğer tarihçilerin aksine, ülkemizin derinliklerini ortaya çıkarmak için farklı bakış açılarına sahip çelişkiler. Bu kitap, ABD tarihinin okulda öğretilmeyen tüm haberlerini dolduruyor.

These Truths by Jill Lepore

Vaclav Smil tarafından kaleme alınan Growth (büyüme). Bill Gates, yeni bir Vaclav Smil sürümünü “bazı insanların bir sonraki Star Wars filmini beklemesi gibi” beklediğini söyledi. Smil’in 39. kitabı acil bir soruyu araştırıyor: Gelecekteki büyümeyi gezegenimizin uzun vadeli korunmasıyla nasıl uzlaştırmalıyız? Gates, zaman zaman Smil’in analizine meydan okumakla kalmaz, aynı zamanda bazı bölümlerin bir mühendislik el kitabı gibi okuduğu konusunda uyarır – bilim inekleri sevinir!

İlgili Yazı :  Murphy Kanunları Nedir ?
Growth by Vaclav Smil

Prepared Diane Tavenner tarafından kaleme alınmış. Nasıl yapılır kılavuzu arayan endişeli ebeveynler için Gates, Prepared‘i önerdi. En iyi performans gösteren Zirve Devlet Okulları’nın hikayesi boyunca, Tavenner ebeveynlerin çocuklara sadece iyi bir koleje değil, aynı zamanda nasıl iyi bir hayat yaşayacaklarını öğretebilecekleri ipuçlarını paylaşıyor.

Prepared by Diane Tavenner

Why We Sleep (Neden uyuyoruz) yazar Matthew Walker. Gates, Microsoft’un ilk günlerinde kafein yakıtlı tüm gecelerini “çok fazla uyku ile tembel” olduğunu düşündüğü zaman anlatıyor. UC Berkeley İnsan Uyku Bilimi Merkezi’nin direktörü Walker, Gates’i uyku yoksunluğunun almış olabileceğine ikna etti. Kitap, milyarderi yatmadan önce alışkanlıklarını değiştirmeye bile teşvik etti. Daha sağlıklı bir 2020 yaşamak isteyen okuyucular için, Neden Uyuyoruz harika bir başlangıç.

Why We Sleep by Matthew Walker

2019 ve sonrasında Bill Gates’in okudukları hakkında daha fazla bilgi için GatesNotes kitap blogunu ziyaret edin.

vote
Article Rating
Kaynak
https://www.gatesnotes.com/About-Bill-Gates/Holiday-Books-2019
Etiketler

agah

Herkesin tek hakkı var.

İlgili Makaleler

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı